Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Dita E Shumpritur

Na kan shtypur shum perandori
Romaket, Turqit edhe Shtriga plak Serbi
na kan djegur e perveluar
na kan shkelur te drejtat tona na i kan mohuar
Nuk e di sa vlen kjo jet
tash kosova ka bijt e vet
nuk e urrejm edhe pse na ka ber pa drejtesi
Kryesorja Jetojm ne Liri
kam harruar te permenD
q do deshmor qe na Ndihmuan
asnjeher nuk u trazuan
SErbet u zhduken
dhe kurr sdo te duken

- poezi nga Aulona (Poete)


- Poezia u dërgua nga Indila -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet