Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Duro - Sa Madhështor Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Eja Zotit t'i këndojmë
një britme gëzimi dergojmë
kalasë së shpëtimit

Ai është madhështor.

Eja Zotin të adhurojmë
levdojmë emrin e tij të shenjtë
autorin e jetës

Ai është madhështor.

Refren (x2)
Ti je Zot
Ti je Mbret
Ti kudo sundon!
Sa madhështor! (x2)

Eja Zotin të adhurojmë
levdojmë emrin e tij të shenjtë
autorin e jetës

Ai është madhështor.

Refren (x2)
Ti je Zot
Ti je Mbret
Ti kudo sundon!
Sa madhështor! (x2)

(x6)
Zemrën e hapim
në gjunjë të biem
të adhurojmë.

Refren (x4)
Ti je Zot
Ti je Mbret
Ti kudo sundon!
Sa madhështor! (x2)


Ky tekst u dërgua nga EmanueleAurel Duro
Publikimi: 02/08/2018
Kompozimi: Aurel Duro & Aida Duro
Orkestrimi & Masterizimi: Besnik Gace
Teksti: Aurel & Aida Duro, Frymëzuar Nga Psalmi 95
Zerat E Korit: Aida Duro, Pepa Sefedini, Soel Birjani, Joy Bardhi, Bjorni Linza,Aurel Duro - Sa Madhështor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Madhështor".
3. Video është e këngës "Sa Madhështor", por nuk këndohet nga Aurel Duro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0