A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurela Gace

Tunde ➡ Shake It

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Heaven


Tunde

hej dua ta di
se sa bukur kercen ti
se si kembet i hedh
kur drejt meje ti vjen
dua te shoh kur ti defren
duart lart kur i ngren
kur me mua ti kercen
edhe ritmin e ndjen
REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2)

eja mu afro
dhe me prek ashtu si di
me pushto me hijeshi
gjithe prane meje ti rri
dua te shoh kur ti gjithcka kerkon nga une
dua te shoh kur ti me dashuron edhe me shume
ti pasionet mi zgjon
te kercejme bashke me fton

REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2)
une te afrohem
dhe te them disa fjale
ti me veshtron plot me pasion dhe me zjarr
dua te di se cte ndodh
dua te di se cte ngjas
dua te di se cfare ky djale
nga une pret qe ti jap
dua te shoh kur ti gjithcka kerkon nga une
dua te shoh kur ti me dashuron edhe me shume
ti pasionet mi zgjon
te kercejme bashke me fton

REF.
tundu njehere,tundu dyhere
ndjeje cmendurine e kesaj nate
edhe nxehtesine e kesaj prekje
me mua kerce dhe ti(x2


Shake It

Hey I want to see
how beautiful you dance
how you move your feet
when you come to me
I want to see you when you enjoy
when you lift your hands up
when you dance with me
even the rhythm you feel

REF
Shake it once, shake it twice
feel the craziness of this night
and the heat of this touch
with me you dance(x2)

Come near to me
and touch me as you know
invade me with charm
all near me you stand
I want to see when you seek everything from me
I want to see you when you desire me even more
You waken up my passions
and invite me to dance together

REF
Shake it once, shake it twice
feel the craziness of this night
and the heat of this touch
with me you dance(x2)

I approach you
and say a few words
you look at me with full of passion and fire
I want to know what happens to you
I want to know what's like
I want to know what this guy
expects from me to give
I want to see when you seek everything from me
I want to see when you desire me even more
You waken up my passions
and invite me to dance together

REF
Shake it once, shake it twice
feel the craziness of this night
and the heat of this touch
with me you dance(x2)

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019