Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Aurela Gaçe - Bullafiqja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bullafiqja".
3. Video është e këngës "Bullafiqja", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aurela Gaçe - Bullafiqja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Superxhiro"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Kam nje problem, kam nje problem
Po kam turp qe t'ua them
Edhe pse e vogel shume ne moshe
Jam teper e shendoshe
Nuk ngjitem dot ne kat te gjashte
E shkreta mbeta jashte

(kori) Te ja, te japim nje recete

Therras mamane duke qare
Te vije te me marre

(kori) Ti ke, ti ke nevoje te mbash diete

(refren)
Mami ngordha per te ngrene
- Dua kaçkavall
(nje femije) - Nuk ben
- Dua çokollate
(nje femije) - Ben dem, ha sallate

Po hamburger, po sanduiçe
Pak sallam, po nje salçiçe
-------------------

(kori)
Ne do vehten te dobesosh
Do darkosh vetem me kos
Do te flesh me barkun bosh

Obobo mos qofte e thene
Qe te rri nje nate pa ngrene
Ka probleme sa te duash
Po kot perse te vuash
Mire problem matematika
Po ç'duhet gjimnastika
Mire kur zgjidh nje ekuacion
Po kaluçin kush kalon

(kori) Ti fa. Ti fajin e ke vete

Ja dhe zgjidhe nje problem
Po litarin kush ercen

(kori) Ti, ti ha sa per 10 vete

(Refreni)

(kori) Do te flesh me barkun bosh

Nisa ta provoja mbreme
Rashe te fle nje nate pa ngrene
Po u ngrita ne mesnate
Boshatisa nje dollap
Hengra nje byrek me peta
Martadell nja 30 feta
Dhe dy copa mish te pjekur
Nje pure qe kishte mbetur
Pas atyre pata fat
Makarona plot nje pjate
Hengra edhe buen thate
Oh ç'u enaqa

Muzika: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila

Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë