Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Jetoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Festivali i 40-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Dua te me duash
Dua te mos vuash
Nje refren i humbur
Qe mes njerezve e kerkoj
Beso e mos beso
Me gjysmen e vetvetes
Na shkoi jetaÂ… mmm

Dhe therras e heshtur
Mbaj nje fryme te mekur
E s'kam nje floke te prekur
S'kam nje dore qe ta shtrengoj
Te rrosh a te mos rrosh
Te kjo dileme e vjeter
Nisi jeta... mmm

(refren)
E sa kam deshire te pres
Kur ke se ke te presesh
Ke nje enderr ke nje shprese
... ke nje shprese

E dua te pres dike te vij
Me dere pa trokitur
Te mos mbetet asnjeri
... mos mbetet asnjeri

Ti eja nje mik te me trokas
Te trembi heshtjen time
Vetem s'dua t'a humbas
Vetem s'dua t'a humbas

E dua nje dore qe ta shtrengoj
Ta mbaj ne doren time
Dhe te them se po jetoj

(perseritet nga fillimi)


Ky tekst u dërgua nga Alban Stafasani
Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet