Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Celo Mezani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  31

Ra dielli ne Malavire
Qisi Çelua ne Harile
Për të shkretën Pajgorile
Për të shkretën Pajgorile

Mu te pusi i Sulejmanit
pusi e Çelo Mezanit
aman, aman
pusi e Çelo Mezanit

Kur na ra martinë e parë
Çeloua na ktheu surranë
aman, aman
Çelua na ktheu surranë

Kur na ra martinë e dytë
Çelua gremisi sytë
aman, aman
Çeloua gremisi sytë

Kur na ra martinë e trëte
Çeloua na u vra me të vërtetë
aman, aman
Çelua na u vra me të vërtetë

Vanë nënes e ja thanë
se Çelon e kanë vrarë
aman, aman
se Çelon e kanë vrarë

Mos me thoni këto fjalë
se Çelon e kam të gjallë
aman, aman
se Çelon e kam të gjallëNuk kemi video për këtë këngë.


Aurela Gaçe
Publikimi: 01/12/2001
Orkestrimi: Adrian Hila


Aurela Gaçe - Celo Mezani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Celo Mezani".
3. Video është e këngës "Celo Mezani", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0