Tema: Poezi Për Fëmijët

Jetim

Kalova Rruuges e po shohN Ni fmi t'Vogel
Qajke e un sedita qka u bo ju afrova e pyta tha Un Ket jet E kam jetu deri kty Edhe pse Prej Asaj Dite qe Nana jemJet i kish ndrru Sedi Qa u bo pse ajo prej Meje u Largu Athu ku kom gabu qe nana Sum Njeti pran po n bOT TJETER ME SHKU.

Kur menova e pyta aj si u nie e paramenojsha fmija Jem Jetim Qysh u rrit edhe Pse e Niva Personin se si e pyste aj Filloj me qajt u Afru ajo vajza edhe I tha a edin pse aj larg ka Ik Sepse engjull ka vendin lart n qiell edhe pse Personaliteti Nuk ju dihet ajo osht kty dhe pse Qdohere osht Krenare Me ty...

- tregim nga Aurela Uka


- Poezia u dërgua nga Aurela Uka -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2