Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Qazimi - Vika Deti Tallaz Tallaz  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"1+1"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vika Deti Tallaz Tallaz" kënduar nga Aurora Qazimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Merita Halili - Vika Deti Tallaz Tallaz

E vika deti moj lale
O tallaz tallaze
E se me ka zane o mi shpirto
Sevdaja me kast e

Jarina nanina me deshe te dua
Jarina ninanina ty qenke per mue

E kjo sevdaja mi goce
Qe me ka zan ne ty
E te pres vetllen lala
Aman me gjithe sy

Jarina naninana me deshe te dua
Jarina nananani ty qenke per mue

E vika deti mi lale
Aman truma truma
E kush te don o mi shpirt
O ma fort se una

Jarina naninani me deshe te dua
Jarina naninana ty qenke per mua.

Xhavit Dedej - Vika Deti Tallaz Tallaz

Eh vika deti mi lale,
o tallaz tallaze
(2 here)

Eh se m'ka zon o mi shpirto,
sevdaja me plase
(2 here)

-- Refreni --
Jarina lalin o,
më don e të due
jarina lalin o,
ti qonke për mue

E kjo sevdaja mi goce,
qe m'ka zon me tye
(2 here)

E ta pres vetllen lala,
amon me gjith sye
(2 here)

(Refren)

E vika deti mi lale,
amon truma truma
(2 here)

E kush të don o mi shpirto,
o ma fort se una
(2 here)

(Refren)

Kenge Popullore - Vika Deti Tallaz Tallaz

Eh vika deti mi lale,
o tallaz tallaze
(2 here)

Eh se m'ka zon o mi shpirto,
sevdaja me plase
(2 here)

-- Refreni --
Jarina lalin o,
më don e të due
jarina lalin o,
ti qonke për mue

E kjo sevdaja mi goce,
qe m'ka zon me tye
(2 here)

E ta pres vetllen lala,
amon me gjith sye
(2 here)

(Refren)

E vika deti mi lale,
amon truma truma
(2 here)

E kush të don o mi shpirto,
o ma fort se una
(2 here)

(Refren)
Më Shumë Këngë Nga Aurora Qazimi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet