Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

atdheu eshte nje shprese e pashuar
eshte si nje lule e vyer
eshte vendi qe me lumturon pafud
atdheu eshte vendlindja ime

aty ku linda dhe dua te vdes
aty klu u rrita,e shume gezime
aty ku mora hapat e para
edhte atdheu, vendlindja ime


atdheu eshte fjala qe me frymezon
ne cdo moment te jetes sime
atdheu eshte si nje gozhde e ndryshkur
e ngulur ne zemeren time

atdheu eshte dhembje
me nje pik loti lirin elind
atdheu eshte parajsa
ku aty gjej qetesine

- poezi nga Aurora Zekaj


- Poezia u dërgua nga Aurorazekaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet