A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Avaxus
  • Origin:
  • Ballsh 
  • Residence:
  • Shqipëri 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
Music genres: Dance

Avaxus is a DJ, songwriter and producer. Nder kenget qe jane punuar nga Avaxus (Lorenc Aliaj) jane: "CIKA CIKA"(ARDIAN BUJUPI & XHENSILA MYRTEZAJ); Ardian Bujupi X Capital T - ANDIAMO ;Ardian Bujupi & Dalool - Na jena njo ; Dalool ft. Ardian Bujupi - Te Du Krejt ; Ardian Bujupi & Dalool - E embel ; Ardian Bujupi - ARIGATO ; Yll Limani - Prej se jena nda ; Butrint Imeri - Alea ; Alban Skenderaj - Lea ; Alban Skenderaj ft. Young Zerka - Deja Vu ; Alban Skenderaj ft. Mc Kresha - Ping Pong ; Alban Skenderaj ft. Noizy - Drejt suksesit etj.

Loren Aliaj përndryshe njihet si një prej producentëve, punën së cilit ia kanë besuar shumë artistë të njohur shqiptar për këngët dhe ripërpunimet e tyre.

Më datë 11 Qershor 2019, Avaxus publikon videoklipin "Jarnana". Bëhet fjalë për ripërpunimin e këngës së famshme popullore shqiptare, “Më jep një pikë ujë”. Këtij projekti të veçantë, i ka bashkëngjitur edhe një klip të thjeshtë që përkon me ritmet e këngës. Ky ripërpunim pritet të jetë një ndër këngët më të lëshuara në diskoteka dhe plazhe gjatë verës 2019. Ripërpunimi i këngëve të vjetra është kthyer në trend te artistët e estradës shqiptare, në tentim për të rikthyer vlerat e vërteta të muzikës së mirëfilltë shqipe.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019