A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Porosia

Flaka e shtëpisë
I reflektonte plagën

Kur një shqiponjë
Nga qielli i kuqërremtë zbriste
Për t ia puthur ballin atij

Porsi një uragan
Amaneti merrte qiellin

Vazh...do... jeni
Deri... bë ...het
Shqipë... ri.

- poem written by Avni Azizi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019