Avni Mula, Lot Gezimi Pas Lindjes Se Mbeses


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
[04-05-2012]
Pas lindjes se vajzes se vogel te Inva Mules nje person i cili eshte eshte gezuar tejmase dhe madje ka derdhur edhe lot gezimi ka qene pikerisht artisti i madh Avni Mula. Ai eshte shprehur se edhe pse ishte larg serish nuk kishte merak per te bijen dhe mbesen e vogel, pasi ishin ne duar te sigurta. Gjithashtu Mula theksoi habine dhe lumturine kur mesoi se vajza e vogel eshte pagezuar me emrin e se shoqes Nina Mula e cila ka disa muaj qe eshte ndare nga jeta. "Nuk e dija qe do i vinin emrin Nina. Kisha degjuar qe kerkonin e flisnin per nje emer, por nuk me kishin thene gje. Kur e mora vesh ndjeva dashuri te madhe". I pyeta se kujt i ngjet. Ata me thane qe Nina e vogel eshte si Nina e dikurshme. Megjithate, do presim t'a shikojme kur te rritet",-eshte shprehur Avni Mula. Artisti i madh shqiptar rrefeu se ne qofte se nuk do te vinte Inva se shpejti ne Shqiperi do te shkonte ai vete ne Paris per te pare mbesen e tij te vogel.
 (Xh.K / Shqiptarja)