Ayssel Kristuli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ayssel Kristuli është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alesia Kristuli fillon karrieren e saj ne moshen 23 vjecare me projektin shqip "Pranoje". Nje stil i ri qe kengetarja e quan "New Age Music". Ne moshen 8 vjece eshte shperngulur ne Itali, Torino. Babain e ka patur muzikant, i kerkuar nga vete shkolla e muzikes se fierit per pasionin dhe mjeshtrine qe zotronte. Ka studiuar ne Milano per aktrim-kinema me regjizora italian duke mar komplimentet me te mira per personalitetin e saj unik dhe si artiste...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Albora

Enia

Deborah Dollapi

Olta Kaferi

Matilda Mati

Sara Kapo

Zhorzheta Sota

Nilsa Hysi

Jenny Jonas

Endrita Kabashi


Tags: Ayssel Kristuli, Alesia Kristuli

Krijo Një Kartolinë