Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Mbroj Veten Time

Si një rrufe ti më rringjall,
je një engjull pa krah,
ti kot vuan se nuk e meriton,
ty buzëqeshja të mungon...
dhe kjo është ajo që ty te kompleton,
je e imja sot e per jetë.

Në zemrën time ka disa fjal " të dua o engjull pa krah dhe do të dua deri atë ditë që fryma e fundit do t'më dal.


Do kem guxim që ta them ,
por se di nëse do kem problem,
kam frikë që do t'më urresh,
por nëse ti pranon un do jem njeriu më i lumtur në botë,
një njeri që ti se ke parë asnjëher.

- Poezi nga Azbie Nexhbii

- U dërgua nga Azbie Nexhbii -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  23

Komente mbi këtë krijim