Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Jetën


Ne Heshtje Jetoj

Nuk jetoj dot si me pare,
çdo gje me eshte ber pesh,
po me shtohen problemet val mbi val,
njeri i heshtur ,njeri pa fjal jam dhe si e vdekur ,
ndjej trupin qe leviz mbi var.

Nuk jetoj dot keshtu dhe vazhdoj te ec mbi tok ,
nuk kuptoj çfar njerzia thon ,
por jetoj si e humbur dhe e heshtur.

S'kam me forc qe te luftoj ,
deshira per te vazhduar eshte zero,
se di se kush me mallkoi,
apo ndoshta bera gabim dhe jetoj çdo gje prej ne fillim...

A thua do t'perfundoj ky mankth,
a thua do te vazhdoj ,
a thua jam me shum se e trishtuar dhe do vdes e vdekur pa u perpjekur te permirsoj ,
jeten time qe eshte nje mister dhe ne te pa vlefshme me transferon.

- Poezi nga Azbie Nexhbii

- U dërgua nga Azbie Nexhbii -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  16

Komente mbi këtë krijim