A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Heshtje Jetoj

Nuk jetoj dot si me pare,
çdo gje me eshte ber pesh,
po me shtohen problemet val mbi val,
njeri i heshtur ,njeri pa fjal jam dhe si e vdekur ,
ndjej trupin qe leviz mbi var.

Nuk jetoj dot keshtu dhe vazhdoj te ec mbi tok ,
nuk kuptoj çfar njerzia thon ,
por jetoj si e humbur dhe e heshtur.

S'kam me forc qe te luftoj ,
deshira per te vazhduar eshte zero,
se di se kush me mallkoi,
apo ndoshta bera gabim dhe jetoj çdo gje prej ne fillim...

A thua do t'perfundoj ky mankth,
a thua do te vazhdoj ,
a thua jam me shum se e trishtuar dhe do vdes e vdekur pa u perpjekur te permirsoj ,
jeten time qe eshte nje mister dhe ne te pa vlefshme me transferon.

- poezi nga Azbie Nexhbii


- Poezia u dërgua nga Azbie Nexhbii -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  16

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019