Më mbaj mend (për 1 muaj)

I Shkruaj Poezis

Ti që asnjëher s'më gënjeve,
as shpiën s'ma ktheve,
ti që kurrë s'më përcmove,
ti që më ndihmove në momentet më të vështira,
ti për mu je më e mira,
asnjërojher s'do të harroj,
un prap do vazhdoj sekretet e mia të ti tregoj.

Në kohën më të ligë në castet më të hidhura ,
u afrove në mendjen time ,
dal ngadal u bëre pjes e zemrës time
dhe arrite të hysh në ditarin tim ,
më fale liri për tu rrëfyer me ty
dhe un sot shkruaj për ty,
të dua dhe do të dua deri në përjetësi e dshura ime
"POEZI"

- poezi nga Azbie Nexhbii


- Poezia u dërgua nga Azbie Nexhbii -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet