A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Me Fal Nene

MOS U MERZIT EDHE NESE S'DO JETOJ,
TI JE SHPIRTI IM BESO,
PA FJAL NE HESHTJE DHE PA ASNJE DYSHIM,
ME PERCJELL NE VAR E DASHURA MAMI IM.
E DI QE JETA...S'KE DASHUR ASNJEHER TE NA NDAJ,
POR SI ERDHA NE KET BOTE NGA KRAHET E TU U PRITA DHE ASHTU DO TE SHKOJ.
ME FAL NENE SE S'MUNDA TE JETOJ,
ME FAL SE NGA KJO JETE DO TE SHKOJ,
DO JEM PARA ZOTIT DUKE DHENE LLOGARI ,
POR PERSERI E DI QE DO PESHPERIS "ME FAL NENE,ME FAL TI".
NDOSHTA DO VIJ SI E ZHDUKUR TE TE SHOH,
POR LOT NE SYT E TU S'DUA TE TAKOJ,
MOS QAJ NENE ,POR MA BEJ HALLALL ,
SE SOT BIJA JOTE E RE PO TRETET NE VAR.

- poezi nga Azbie Nexhbii


- Poezia u dërgua nga Azbie Nexhbii -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  81

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019