Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


U Merzita

Sa here dale jasht ndjej ftoht edhe pse e di shum mire se kush me mungon,
njeriu beson ne jete por asnjehere ne njerez ne te cilet e mashtrojn,
deri sa kupton se po gabon.
Mesime ne jete mora shume nga njerez te till qe genjejn pa fund perfunduan keq dhe perfundimi tyre s'me pelqej aspak dike besoja si vella por asnjeher bese s'me dha...i kujtoj gjerat e kaluara ne krevat shtrir. A thua do vij dita qe te gjitha te rregullohen?
A thua do te shoh pak drite te paster se u merzita shume duke pare drite te pist ?
A thua do merzitem perseri si ket dit ?
A thua valle a thua Zoti im i madh e shenjta perendi ?

- Poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente mbi këtë krijim