A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Mos U Trishto

Lindi ditë e trishtuar,
mirmëngjesi dielli i errët,
koha ikën pa premtuar
se prap do të kthehet.

Gjurmët në shpirt nuk fshihen leht
as aroma e perendimit,
do të vij edhe keqardhja ,
së bashku me mallkimin.

Mos u trishto i porsardhur në kët jetë,
do të vijnë edhe ditët e mira,
por e keqja s'do të largohet leht ,
do të bëj të bësh shumë sakrifica.

Buzëqeshi jetës sa do lodhur të jesh,
mos u anko me askënd asnjëherë,
sepse sa më shumë të trishtohesh,
aq më shumë do mendojn se leht dorzohesh.

- poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019