A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jete Me Dredhira

Krejt ne jete me kundershton
ky shpirt qetsi nuk gjen dot,
te lutem Zot me ndihmo ,
nga ky ferr me largo.
Jam e shqetesuar per kte qe ndodh,
a thua valle dhe kte faz do e kaloj,
probleme shume e roberuar jam nga ato,
per clirim duhet korupcion,
a eshte e drejte a eshte reale,
perse kjo jete me bene lojen fatale,
perse nuk ka falje,
perse gjithmon dueht te jem une me sentimentale.
Jete me dredhira eshte kjo,
jete qe te bejne lojra jo sprove,
loje me te cilen kuroptojne,
jete me shume mundime,
e hidhur dhe me plot zhgenjime.
I kerkoj falje une vetem vetes time,
se i bera gjith ato gabime,
nuk dita te perdor ate ne rastet e mira,
por vetem atehre kur ishin momentet e veshtira.
Kjo eshte jete ... jete me shume dredhira

- poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019