Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ëndrrat


Ëndrrës Time

Ëndëra ime e bukur për ty dua të këndoj,
ti jetove me mua shumë vite dhe s'më le të vetme dot asnjë sekond,
eci para teje të kërkoj gjikund,
s'të shohë por të ndjej
dikur e di se do të gjej.

Buzë detit duke notuar për ty jam duke menduar,
të përgëzoj dhe Zotin falemenderoj,
që më dha forc ty të mbroj,
dhe prap e lirë mundem të jetoj,
askush ty nga unë s'mundet te ndaj,
nuk do më duhet të qaj,
sepse ty nga mua mund të largoj,
vetëm ai që na krijoj ,
dhe me njëra-tjetrën na bashkoj

- Poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet