Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Kur Do TË Flas Drejtësia Ime

Bota është e mbushur plot me jetë,
ju atë doni ta vdisni dhe ta humbisni,
nuk do mundet të vazhdoni,
me mllef që të jetoni,
ndaloni hapin dhe mendoni,
sikur ju një ditë të jeni të dobët,
si do donit tjerët me ju të reagonin.

Mbusheni me mendjemadhësi,
se keni pasur një jetë mirë,
pa brenga dhe pa komplikime,
vallë s'kujtoni se zgjedhjen e jetës,
se bën dot vetë asnjë lloj njeriu,
gjithçka për ne është e shkruar ,
nga një krijues që është i yni
dhe herë na mbron, herë na gjykon,
ndoshta ne se kuptojm por Ai,
njësoj të gjith neve na don,
herë na s'provon,por asnjëherë nuk na nënçmon.

- Poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim