A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kronike Ilire

Ne fillim ishin zogjet, lumenjt, Iliret
Hanin ilirisht dhe punonin ilirisht token
Lindnin dhe vdisnin lire, shlirshem, ilirisht

Pastaj erdhen turre nga perendimi
Kerkonin toke ilire, qiell, uje ilir
U thane: i paskeni te arte guret, te buket token

Pastaj erdhen turre turre nga lindja
Kerkonin toke ilire, qiell, uje ilir
U than: i paskeni kenget dhe kafkat te bukura

Deshen t’i vene ne nje turme, deshen
T’u japin balsemin e luleve

- poezi nga Azem Shkreli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019