Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Azemi - Potpuri Me Defa  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Me Defa" kënduar nga Azemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Aferdita Demaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lulien Lulien
Na e kem kunat x2

E murr vllaun tone
Paska pas nafak x2

Lulie Lulie
O mori sevda x2

Hajde ti te na o
Se bajna sefa x2

...

Lulia ne dere oj nane

Lulia ne dere o Lulia ne dere x2

S'ki prej kujt me u tremb oj nane

O s'ki prej kujt me u tremb x2

Lulia n'hajt oj nane

Lulia n'hajt x2

Shtatin si bajrak oj nane

O shtatin si bajrak x2

...

Molle mori molle aman
Moj fidanja e holle x2

Molla ka çit fleta aman
Te lypa te gjeta x2

Pjeshke mori pjeshke aman
Ti vet me ke desht x2

Pjeshka ka çit fleta hajde
Te lypa te gjeta x2

...

Hajde hajde moj Lulie
Me dimi te bardha
O me dimi te bardha

Lumja nana lumja nana
Qe te ka dal perpara
O qe te ka dal perpara

Hajde hajde moj Lulie
Me shami te kuqe
O me shami te kuqe

Lumja ti o lumja ti o
Ku ke ardhun nuse
Ku ke ardhun nuse

...Më Shumë Këngë Nga Azemi (Azem Lukaj):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet