Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aziz Morina & Rizah Morina - Shote Galica

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shote Galica".
3. Video është e këngës "Shote Galica", por nuk këndohet nga Aziz Morina & Rizah Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aziz Morina & Rizah Morina - Shote Galica  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Atdhetare"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Rizah Morina

03/04/2013

2013-04-03T17:45:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shote Galica" kënduar nga Aziz Morina & Rizah Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aziz Morina & Rizah Morina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Arta Memedi - Shote Galica

Verse 1

Vjen Kleoarta po e bardh si Cocaina
Shkatrrohet veni nagasaki hiroshima
A rina bashk hajde rina veq sa hina
Po dojn me honger te na se te na plot osht kuzhina

Kado qe shkoj m'percjellin kamerat me blica
Plot intervista une jom n’Top ku o lista
S'kom Ik prej luftes kadal veq sa ja nisa
Kto shota mir e din kush o Shote Galica

-Gjalle je o Shote?
-Po pse kush tha se kam vdeke?

Chorus:
Mos be nan qka je ka flet?
Kush ska rrnue 300 vjet
Fort po bon Shota gajret e e et
Sa her qet ka njo pe vret e e et

Verse 2

Diten n'fluturim naten n'aterrim
Pa pushim...Im in n’cdo Check In
E ti tash je ka hin
Mos u shit kishe se din
Se kush t’ka ty n’menagjim
Un e kom pas sigurim

Tash ti po thu qe lek po bon... Po credit jon
Dashnia jeme pot tmungon...Ti Se Meriton
Kan po menon qe e anulon? Anulom
E lir po sillna n’venin ton...Se n’fron une jom

Chorus:
Mos be nan qka je ka flet?
Kush ska rrnue 300 vjet
Fort po bon Shota gajret e e et
Sa her qet ka njo pe vret e e et

Outro:
Party me shisha na skena pune me gota
Un nuk jom latine Shqip po m’njeh kejt bota
Un nuk jom latine Shqip po m’njeh kejt bota
Ti nuk je latine ty nuk po t’njeh bota

Hajde hajde nguce nguce
You side chick pse po gutesh
Twerk twerk luje luje
Se per qata po paguhesh
2x

Siri, who f**ked up ata me kryt ma t’madh se beli?! 😅🔫

Bijt E Sefes - Shote Galica

Ooo kosova ka dhan shum trima, që s'arrohen kurr,
heroin Shote Galica, që luftoi si burr.

Eee kjo trimnesh e vajz shiptare, luftoi me trimni,
deshti armikun ta qes fare, që tjetojm n'liri.

OOO s'mujti kush me ja nal turrin, e nderroi Drenicen,
krah për krah luftoi me burrin, me Azem Galicen.

Ooo jan mbledh burrat n'log kuvendit, pyesin për ket trime,
ku është Shota e Azemit, ajo heroine.

OOO ustun malet larg po ndihen, e tregun t'vërteten
asht n'kosov kjo heroine, ksaj ja fali jeten.

Me ty sot na jem krenar, oj Shota Galica,
t nderon kosova mbar, luft po ban Drenica.

OOO fli e qet oj bij kosovën, çdo kush ty të don,
për lirin që na dhurove, Populli këndon.

Për lirin qe na dhurove,
heeeej dot jem t'lumtur-ooo,
hej ne për gjithmon-eee.
Më Shumë Këngë Nga Aziz Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet