A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B2N

Ku Je ➡ Where Are You

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: jonitekst


Ku Je

Ne korridorin e spitalit
Po lutem ne nje qoshe
Pse Zoti i merr njerzit
Pa dallim moshe

Doktort nuk japin shprese
Nuk bejn efekt ilacet
Zoti kshtu e paska shkrujt
Shpirti jot u preft n'paqe

Ne sirtarin tim
Kam disa foto te vjetra
Gjurmet e gishtave te tu
Ne kartolina e letra

Tash je ne boten tjeter
Nuk na ngroh i njejti diell
Ti ishe engjull ne toke
Tani je engjull ne qiell

KU JE TI
KU JE TANI
TE GJITHEVE NA MUNGON
CDO DITE QE KALON (2X)

Ishin momementet e fundit
Te ndalet dhe fryma
Ngadale i mbylle syte
Pushoi edhe zemra

Mbi pianon e vjeter
Per ty po kendoj sot
Por e di qe nuk do te kthehesh
As me lutjeas me lot

Kurr nuk do te harroj
Ne asnje cast te jetes
Cdo dite te mendoj
Dhe vazhdoj i them vetes...

...Se ka nje bote atje
Atje ku prehesh ti
Dhe e di se nje dite
Do shihemi perseri

KU JE TI
KU JE TANI
TE GJITHEVE NA MUNGON
CDO DITE QE KALON (2X)


Where Are You

On the hospital hallway
I'm in a angle praying
Why God takes people away
Without regardless of age

The doctors don't give you hope
Medicines don't work
But that's what God choosed
May your soul rest in peace

In my drawer
I have some old photos
Your finger prints
On letters and cards

Now you are in an other world
The same sun doesn't warm us
You were a angel on earth
Now you are a angel in the sky

Where are you
Where are you now
Everybody misses you
Every day that passes by (2X)

Were the last moments
You stop breathing
Slowly you closed your eyes
Your heart stop beating

On the old piano
I'm singing for you
But I know you are not coming back
Not with prayers not with tears

I will never forget you
In every moment of my life
Every day I think about you
And I keep telling to myself

There is a world
Where you are resting now
And I know one day
We will meet again

Where are you
Where are you now
Everybody misses you
Every day that passes by (2X)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019