A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B2N Feat. Florida

Gezuar 100 Vjetorin ➡ Happy 100 Years

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Gezuar 100 Vjetorin

Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (2x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (2x)

B2N :

Me 250 km n'or
U nisem per Vlor
Uli xhamat e makinave
Edhe valvite flamurin me dor

Shetisim qytet e n'qytet
Lushnja e FierBerat e Permet
DurresiKavajaKrujaFush-Kruja
LaciMilotiTirana na pret

Jam rrit me traditaqe i mora nga Mirdita
Kam shoke nga Dibran'Shengjin e n'LEZHE u rrita
KuksiTropojaShkodra e Velipoja
ShkupiTetovaStruga e Kumanova
Hajde shkojme nga Kosova
PrishtinaGjakova
PrizreniDecani
Mitrovica e Gjilani

Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (2x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (2x)

B2N :

Hape bagazhin
E nxjerre kallashin
Se ne keshtu festojme
Jemi nje komb e flasim nje gjuhte gjithe ju urojm

Nga Korca ne Mallakaster
Tepelene e Gjirokaster
BurreliKacaniku
BulqizaCerriku
RresheniRubiku
ShijakuKopliku

PejaPeqini
PukaUlqini
ElbasaniKercova
FerizajKucova
PogradeciGramshi
SkrapariLibrazhdi
MalsiaLaprak
SarandaDivjak

XHAMADANI VIJA VIJA
ESHTE E JONA CAMERIA

Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (4x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (4x)


Happy 100 Years

We are a nation
We are a state
Speak a language
Happy 100 years (2x)

Keep head up
Stay proud
Tell to everyone
we are Albanian (2x)

B2N:

With 250 km per hour
We left for VLORË
Uli car windows
Dor flag flies

Shetisim the city and the city
Lushnja FierBerat Permet
Durresi, Kavaja, Kruja, Fuchs-Kruja
Laci, Milot, Tirana expects us

I grew up with the tradition i received from Mirdita
I have friends from Dibran'Shengjin we LEZHE I grew
Kukes, Tropoja, Shkodra Velipoja
Skopje, Tetovo, Struga and Kumanovo
Come go from Kosovo
Prishtina, Gjakova
Prizren, Decani
Mitrovica, Gnjilane

Florida:

We are a nation
We are a state
Speak a language
Happy 100 years (2x)

Keep head up
Stay proud
Tell to everyone
You are Albanian (2x)

B2N:

Open the trunk
The issue Kalashnikovs
That we so celebrate
We are a nation of speaking a language all of you congratulate

Korca in Mallakaster
Tepelene Gjirokaster
Burrel Kacaniku
Bulqiza Cerrik
Rreshen Rubik
Shijaku Kopliku

Peja Peqini
Puka Ulcinj
Elbasan Kicevo
Ferizaj Kucova
Pogradec Else
Skrapari Librazhd
Malsia Laprake
Saranda Divjak

Doublet LINE LINE
Camera is ours

Florida:

We are a nation
We are a state
Speak a language
Happy 100 years (4x)

Keep head up
Stay proud
Tell to everyone
You are Albanian (4x)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019