A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Baba Trodon - Eci Gjon

Teksti i këngës:

trodon trip don bababa bush
e boj ethej qato qe se bon kush
djegu prush kallu ti flladitu pak me
bas baba trodon ktu e ju tjert
rrini permas bashk edhe ksaj rradhe
me t`madhe ju piskatni qka boj e qka
thom ju vet n`vesh zgatni
kapeni theni mos e leni
se per tjera her ngoje
rezultatin leksikonti meerr
jom komander qe komandon n`gjdo aspekt baba trodon e du repin
me pervoj si arkitekt qoje venin
lart me ju djeg pa analiza
atmosfera tron o perplot me fakin qeliza
e loqka jem po dridhet e tjetra po ma then
ti sun um zen se trodoni ty tlen n`vend
le pak se atmosfera u kall krejt akeni menu
qka keni menu se pernime nuk jom,per ty

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019