Baboo Darabuka
Baboo Darabuka
Baboo Darabuka
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: dance
Baboo Darabuka është grup artistësh i njohur. Baboo Darabuka dhe DJ Benity janë tre djelmosha të ri, Albani, Muhameti dhe Beniti që performojnë një zhanër shumë më ndryshe nga të tjerët dhe i padëgjuar ndonjëherë në trojet shqiptare. Është ky një kombinim e darabukëve edhe instrumenteve tjera me goditje me DJ. Me muzikë kanë filluar të merren shumë herët si të rinj, por si grup bashkëpunimin e kanë filluar ne vitin 2007. Këtë zhanër e e zgjedhën për shkak se është unikat, domethënë i padëgjuar më parë.

Më datë 24 Gusht 2010, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "3 In 1". Këtë videoklip e kanë realizuar në dy ambiente, në pishinë dhe në club. Është një klip veror, i cili është përshtatur shumë sezonin e verës gjatë të cilës temperaturat kanë arritur deri në 40 gradë. Kompozimet i bëjmë vetë, por këtë instrumentale e kanë punuar në studion e Milot Binakut.

Më datë 25 Maj 2011, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Love It".

Në Maj 2012, Baboo Darabuka & Dj Benity marrin pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Lele".

Më datë 18 Qershor 2012, Baboo Darabuka publikojnë videoklipin "Hot Girl", në bashkëpunim me Dj Benity & Big D. Me këtë këngë, Baboo Darabuka marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 31 Janar 2013, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Dance With Me". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 6 Shkurt 2013, Zaimina Vasjari publikojnë videoklipin "Golden Eagle", në bashkëpunim me Baboo Darabuka.

Më datë 15 Shkurt 2014, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Midnight", në bashkëpunim me Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 7 Qershor 2014, Dafina Dauti publikojnë videoklipin "S’ka Rëndësi", në bashkëpunim me Baboo Darabuka. Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 15 Qershor 2014, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Vec Edhe Ka Njo", në bashkëpunim me Mimoza Shkodra. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Baboo Darabuka & Dj Benity marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 17 Maj 2015, Nadi publikojnë videoklipin "A E Din Sa Shume Te Dua", në bashkëpunim me Baboo Darabuka, Gazu & Dj Benity. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 10 Korrik 2016, Baboo Darabuka publikojnë videoklipin "Dheze Dheze", në bashkëpunim me Big Mama & Dj Benity. Me këtë këngë, Baboo Darabuka marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 17 Qershor 2017, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Çok Güzel", në bashkëpunim me Sei. Muzika e këngës u punua nga Artan Rexhepi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 3 Gusht 2017, Endrit Ademi publikojnë videoklipin "Po Te Pres", në bashkëpunim me Baboo Darabuka & Dj Benity. Muzika e këngës u punua nga Blero, teksti u shkrua nga Blero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 25 Shkurt 2018, Baboo Darabuka publikojnë videoklipin "Habibi", në bashkëpunim me Dj Benity. Kënga është realizuar në studion e Ardian Kastratit ndërsa për tekstin dhe komponimin është kujdesur Kreshnik Avdiu. Si asnjëherë më parë kënga “Habibi” ka një gërshëtim të muzikës arabe me tekst dhe vokal në gjuhën shqipe, klipi u realizua nga Big Production.

Më datë 14 Korrik 2018, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Dashnia Si Mafia". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 20 Shtator 2018, Granit Ismajli publikon videoklipin "O Dashni", në bashkëpunim me Baboo Darabuka & Dj Benity. Teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz).

Më datë 24 Prill 2019, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Se Dashni Pa Ty Nuk Ka", në bashkëpunim me Valon Bibën. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 21 Qershor 2019, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Dashnia". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 15 Shkurt 2020, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Oj Kosove, Oj Nena Ime (Remake)". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 14 Maj 2022, Enzo publikon videoklipin "Bomba", në bashkëpunim me Baboo Darabukën. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Uki Latifi & Enzo. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Čekic.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qlirche qlirche  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Baboo Darabuka »

Komente 0