Baby G
Baby G

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Gordana Kingji:
 • Vendlindja:
 • Kukes Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë Kosovë
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 17 Korrik 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Baby G është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Baby G eshte nje kengetare e re ne skenen tone muzikore. Kengetarja Gordana Kingji e njohur ne publik me emrin Baby G, e cila ishte pjese e On Records. Më datë 18 Mars 2016, Getinjo publikon videoklipin "Monster", në bashkëpunim me Baby G. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Gordana Kingji ishte shumë afër arritjes së marrëveshjes me “Sony Music”. Lajmi nga artistja dhe menaxheri i s...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 14