Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Bajram Dobra - Ku Rafsha Mos U Vrafsha  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/12/2015

2015-12-09T09:00:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ku Rafsha Mos U Vrafsha" kënduar nga Bajram Dobra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bajram Dobra i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Big Mama. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (3x)

A tkam than a stkam than
Rrafsh e kam dynjan
Sikur heret sikur vone
Njesoj jam gjithmon
Njesoj jam ne mbremje
Njesoj jam ne mengjes
Nese don mos hajde se as un ste pres!

REF:
Ndac me pare ndac pa pare
Vetes i boj çare
E ku rafsha mos u vrafsha
Syt kurr mos ti pafsha (2x)

Ne fillim te duket
Se mundesh me lujt
Ne fund zemren tende
Ke me bo me vujt

Nese se kam mir
Se kam edhe keq
Nese nuk jam engjull
Nuk jam edhe dreq

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (2x)

REF:
Ehh ndac me pare ndac pa pare
Vetes i boj çare
E ku rafsha mos u vrafsha
Syt kurr mos ti pafsha (4x)

A i bie a si bie
Taj me mu xhi kije?
Me paret e moja xhalo un xhi du i blie (5x)Më Shumë Këngë Nga Bajram Dobra:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet