Tema: Poezi Për Familjen

Familja

Familja
Ne raste te veshtira
Ne Gezime dhe hidherime
Kush me ndimoi ishte
Familja ime

Kur une qaja dhe kisha hidherim
Ishte familja ne krahun time
Kur qeshja dhe kisha gezim
Familja me uronte me shume mirkuptim

Familja ime pa ty nuk mund te jetoj
Je me e mira qe mund te imagjinoj
Per qdo sakrific per qdo mundim
Shume t'falenderoj je ylli Im.

- poezi nga Barbora Berisha


- Poezia u dërgua nga Barbora Berisha -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  8