Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barooti - Nanë  (Feat. Qeraz & Rasim Sopi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Rasim Sopi

08/03/2017

2017-03-08T20:57:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nanë" kënduar nga Barooti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Barooti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Violeta Kukaj - Nanë

Nanë...Nanë...Nanë
Të kujtoj me mall unë sot
Më ke lanë një fjalë të shtrenjtë
Rri n'udhë të drejtë
Gjithmonë beso në Zot

Sa shumë durove Nanë
Jetës kurrë nuk iu përkule
Pak e fortë, po çka ke thanë
O kanë një e vërtetë me vule

Dritë, shpirt, o yll do mbete gjithmonë
Je kujtim, jep kuptim, jep shkëlqim
Ditës që agon...

Sa shumë durove Nanë
Jetës kurrë nuk iu përkule
Pak e fortë, po çka ke thanë
O kanë një e vërtetë me vule

Si ky diell, dielli i kësaj bote
Shpirtin gjithmonë ma ka ngrohë buzëqeshja jote
Si kjo dritë, që po e ban Hana
Terrin gjithmonë e bënë dritë, vetëm Nana...

Lamm-G & Miril - Nanë

Ref
MiriL:
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall zemra asaj nane.
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall vet zemra e asaj nane.

MiriL:
Asniher sosht von ni lule me ja dhon ti zemren me ja gzu me i thon shumt tdu oj nan ftyra e cdo nane osht piktur me ngjyra kqyre ma mir sot neser mos thuj pse se kqyra se munet mos me kon ty munet vet met lon shkaku i vdekjes saj bash ti munesh me kon lute ty met fal me vaj qe ti e bane me ta by ty hallall vet zemra e asaj nane.

Ref
MiriL:
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall zemra asaj nane.
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall vet zemra e asaj nane.

Lamm'G:
Un nuk flej i qet kur e di qe ti je keq qa bajn prindt per djal edhe djali bon per pleq,ti duje nanen tane kqyre nsy sa e ki gjall sa problemet ti ja bane asaj shpirtin ja ke kall kush se ka menon ni dit me pas e don kurr sun e harron se cdo dit ajj e kujton po thu se kom leht a po ma kuptoni gjendjen pse sun rahatona te ajo e kom vemendjen sa mzuni terri sa her mke ni tusha sa her jom kthy von ty qut tkom gjett tu kajtt MFAL...(nanë) e di qe ti ma fal jom nis me bo keq hatri lotit ton jom nal ti je ma e shejta ti je ma e shtrejta e mallkoj kejt kohen qe ngat teje nuk nejta truni um qetsohet kur zemra jote gzohet kur ty un tshoh tu kesh cdo plag mu em sherohet.

Ref
MiriL:
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall zemra asaj nane.
Lute per met fal me vaj qe e bane me ta bo hallall vet zemra e asaj nane.
Më Shumë Këngë Nga Barooti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet