Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bashkim Alibali - Lulet E Molles

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Molles".
3. Video është e këngës "Lulet E Molles", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bashkim Alibali - Lulet E Molles  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Enver Shëngjergji

Teksti:

Vullnet Mato

Pjesëmarrëse në

Festivali i 24-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Mos keput, jo, lulet e molles
Se aty i ka syte pranvera.

Oho le te mbushen plot
Plot me lule deget -o,
Se aty merr kengen -o
Zogu i pranveres.

Oho le te mbushen plot
Plot me lule zemrat -o
Se aty ka shpresen -o
Dashuria e jone.

Te tjeret mos degjo,
Por degjo zemren tende se cfare te thote.
Eshte vete kjo njohja jone
Nje stine e bukur jete, qe na bashkon.

Se dashuria jone,
S'eshte flutur mbi petale.
Ti mos prek lulet qe cel kjo molle,
Ti mos prek lulet qe cel kjo molle
Mos i prek.

Leri te lulezojne
Gjithe petalet-o
Mos i prek.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet