A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beatles

Yesterday ➡ Dje

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Pilot-underground


Yesterday

Yesterday,
All my troubles seemed so far away,
Now it looks as though they're here to stay,
Oh, I believe in yesterday.

Suddenly,
I'm not half the man I used to be,
There's a shadow hanging over me,
Oh, yesterday came suddenly.

Why she
Had to go I don't know, she wouldn't say.
I said,
Something wrong, now I long for yesterday.

Yesterday,
Love was such an easy game to play,
Now I need a place to hide away,
Oh, I believe in yesterday.

Why she
Had to go I don't know, she wouldn't say.
I said,
Something wrong, now I long for yesterday.

Yesterday,
Love was such an easy game to play,
Now I need a place to hide away,
Oh, I believe in yesterday.

Mm-mm-mm-mm-mm-mm-mm.


Dje

Dje,gjithe problemet e mia dukeshin se po largoheshin
Tani po me duket se jane perseri ketu
Oh,une besoj,ne djeshmen

Papritmas,nuk jam gjysma e njeriut qe isha
Eshte nje hije qe qendron mbi mua
Oh,dje,erdhi papritmas

Perse,aJO,u desh te ikte,nuk e di,nuk deshi ta thonte
Une thashe,dicka gabim
Tani do doja qe te ishte dje

Dje,dashuria ishte nje loje kaq e thjeshte per tu luajtur
Tani kam nevoje per nje vend ku te fshihem
Oh,une besoj,ne djeSHMEN

Perse,ajo,u desh te ikte,nuk e di,nuk deshi ta thonte
Une thashe,dicka gabim
Tani do doja qe te ishte dje

Dje,dashuria ishte nje loje kaq e thjeshte per tu luajtur
Tani kam nevoje per nje vend ku te fshihem
Oh,une besoj,ne dje

Perse,asaj,ju desh te ikte,nuk e di,nuk deshi ta thonte
Une thashe,dicka gabim
Tani do doja qe te ishte dje

Dje,dashuria ishte nje loje kaq e thjeshte per tu luajtur
Tani kam nevoje per nje vend ku te fshihem
Oh,une besoj,ne dje

m,m,m,m,m, m,m

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019