Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Woman  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Woman" kënduar nga Beatles.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Scorpions - Woman

Music :Rudolf Schenker
Lyrics:Klaus Meine

Woman you can change my world
Woman you can change my world

I m chained to the fears
Inside these walls
The silence talks loud
bout the things I recall
Through the bricks in the window
I scream at the world
But when no one is listening
It s hard to be heard

Woman you can change my world
Woman there ll be no return

I see shadows
Coming through the walls
I hear voices
But no one s talking at all
I can feel the madness
Crawling up my spine
Reachin out
To grab your mind

Woman come and change my world

(Do you remember all those fears?)
They won t leave me alone
(Do you remember all those tears?)
I pretend to be strong
(Do you remember all the pain?)
I m getting tired of the game
I cannot live I cannot die
I wanna know who the hell am I

You ve never seen me
But I know you so well
And before it kills me
I gotta break the spell
The deeper we touch
The higher we ll go
The time has come
To heal my soul

Woman you can change my world

(Do you remember all those fears?)
They won t leave me alone
(Do you remember all those tears?)
I pretend to be strong
(Do you remember all the pain?)
I m getting tired of the game
I cannot live I cannot die
I wanna know who the hell am I

Woman I m gonna change your world

Maroon 5 - Woman

If I be so inclined to climb up beside you,
Would you tell me that the time just isnt right?
And if I ever find the key you hide so well,
Will you tell me that I can spend the night?

Leavin your smell on my coat, leavin your taste on my shoulder.
I still fail to understand what it is about this woman.

If I could bottle up the chills that you give me
I would keep them in a jar next to my bed.
And If I should ever draw a picture of a woman
It is you that would come flowing from my pen

Leavin your clothes on the floor, Making me walk out the door
And I still fail to understand what it is about this woman.

Helplessly melting as I stand next to the sun.
As she burns me, I am screaming out for more
Drink every drop of liquid heat that I've become.
Pop me open, spoon me out on to the floor.

Leavin your smell on my coat, leavin your taste on my shoulder,
I still fail to understand, fail to understand
Leavin your smell on my coat, leavin your taste on my shoulder.
I still fail to understand what it is about this woman.
Më Shumë Këngë Nga Beatles:

Më Shumë...