A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Beatles - Long Tall Sally


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

I'm gonna tell Aunt Mary, about Uncle John
Says he has the blues, but he's got a lot of fun

Oh baby. Yeah now, baby.
Oo-oo-ooooh, baby. Some fun tonight!

Saw Uncle John, with Long Tall Sally
He saw Aunt Mary comin and he ducked back in the alley

Oh baby. Yeah oh baby.
Oo-oo-ooooh, baby. Some fun tonight!

Well Long Tall Sally built, pretty thin she got,
Everything that Uncled John needs

Oh baby. Yeah now, baby.
Oo-oo-ooooh, baby. Some fun tonight!

We're gonna have some fun tonight,
Have some fun tonight.
Everything's all right.
Have some fun tonight.
Have some fun, yeah, yeah, yeah!

We're gonna have some fun tonight,
Have some fun tonight.
Everything's all right.
Have some fun tonight.
Yes, we'll have some fun.
Some fun tonight!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019