A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - You Can't Do That


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

I got something to say
that might cause you pain
if I catch you talking to
that boy again

I'm gonna let you down (let you down)
and leave you flat (gonna let you down and leave you flat)
because I told you before
Oh, you can't do that

Well, its the second time I've caught
you talking to him
Do I have to tell you one more time
I think its a sin

I think I'll let you down (let you down)
And leave you flat (gonna let you down and leave you flat)
Because I told you before,
Oh, you can't do that

Everybody's green
Cause I'm the one who won your love
But if they'd seen
You talking that way
They'd laugh in my face.

So please listen to me
if you want to stay mine
I can't help my feelings
i'll go out of my mind

I'm gonna let you down (let you down)
And leave you flat (gonna let you down and leave you flat)
Because I told you before,
Oh, you can't do that, wah.

Everybody's green
Cause I'm the one who won your love
But if they'd seen
You talking that way
They'd laugh in my face

So please listen to me if you want to stay mine
I can't help my feelings, I'll go out of my mind

I'm gonna let you down (let you down)
And leave you flat (gonna let you down and leave you flat)
Because I told you before
Oh, you can't do that






Më Shumë...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019