A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Revolution


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

You say you want a revolution
Well, you know
We all want to change the world
You tell me that it s evolution
Well, you know
We all want to change the world
But when you talk about destruction
Don t you know that you can count me out
Don t you know it s gonna be all right
all right, all right

You say you got a real solution
Well, you know
We d all love to see the plan
You ask me for a contribution
Well, you know
We re doing what we can
But when you want money
for people with minds that hate
All I can tell is brother you have to wait
Don t you know it s gonna be all right
all right, all right
Ah

ah, ah, ah, ah, ah...

You say you ll change the constitution
Well, you know
We all want to change your head
You tell me it s the institution
Well, you know
You better free you mind instead
But if you go carrying pictures of chairman Mao
You ain t going to make it with anyone anyhow
Don t you know it s gonna be all right
all right, all right
all right, all right, all right
all right, all right, all right


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019