Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

AFRON DITA E MADHE.
ENDRRA SHQIPTARE.
NUK SHEH AZGJ NE BOT.
SHQIPONJA DYKRENARE.
ASKUSH S MUNDET.
FLAMURIT QE NDIS GJAK.
NUK ZBEHET NGJYRA.
NEGJYR FLAMURI...

AFRON DITA E MADHE.
BEJ TE SKENDERBEU.
,,28 NENTORI,,
I DHE NGJYR ADDHEUT.
KUQ E ZI VALON.
NE BALLKONTE VLORS.
PAVARSI ZBRITU...

AFRONDITA E MADHE.
SHQPRIZM.
ME SHOM SE NGA HER.
NDIHEMI TE BASHKUAR.
KISHIMQINDRA VETA.
KESHTU U NDJE ISQMAJL QEMAJLI.

AFROI DITA E MADHE.
FLAMURI TON.
E NGRITI.
ISMAJL QEMAJLI.

- Poezi nga Behram Rama


- U dërgua nga Behram Rama -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 2