A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beke Nikqi - Pasanik E Fukara


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/11/2012

2012-11-10T22:09:35

Këngë e albumit:

"Lindi Dashuria"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pasanik E Fukara" kënduar nga Beke Nikqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nisret Krasniqi - Pasanik E Fukara

Ti qe je musliman me sunet e me kurhan
Ti qe je musliman me sunet e me kurhan
Mos harro ti vlla thuaj elhamdulilah thuaj elhamdulila
Mos harro ti vlla thuaj elhamdulila thuaj elhamdulila

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet

Nga harami largohu prej mekatev pendohu
Nga harami largohu prej mekatev pendohu
Lute zotin pa prites ne gjdo mbremje dhe n'mengjes
ne gjdo mbramje dhe n'mengjes
Lute zotin pa prites ne gjdo mbremje dhe n'mengjes
ne gjdo mbramje dhe n'mengjes

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet

Lidhu fort per xhami behu shembull ne shoqri
Lidhu fort per xhami behu shembull ne shoqri
keshillohu per te mir behu drrit ne erresir

Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
Rrethem rrotull kjo dynja pasanik e fukara
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet
I shpetuar ka me m'bet kush esht n'rrugen e vertet

Shyhrete Behluli - Pasanik E Fukara

Rreth e rreth dynjas i rash
njerz pa gajle kerkun s'pash
kush ma pak e kush ma shum
po pa derte s'pash kerkun,
kush ma pak e kush ma shum
po pa derte s'pash kerkun.

Ref:(2x)
çka na mbet o nga koj jet
pak me u knaq ma shum me hjek

Pasanik e fukara
tan me gajle n'ket dynja
dikush n'hall qe ka shum pare
tjetri n'hall qe spo gjan qare,
dikush n'hall qe ka shum pare
tjetri n'hall qe spo gjan qare.

Ref:(2x)
çka na mbet o nga kjo jet
pak me u knaq ma shum me hjek

Fukaraja flen ni krah
e priton me u bo sabah
pasaniku veq rrotullohet
me ves bjen e me ves gjohet,
pasaniku veq rrotullohet
me ves bjen e me ves gjohet.

Ref:(2x)
çka na mbet o nga koj jet
pak me u knaq ma shum me hjek
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019