Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bekim Bislimi - Miku I Rrugës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miku I Rrugës".
3. Video është e këngës "Miku I Rrugës", por nuk këndohet nga Bekim Bislimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bekim Bislimi - Miku I Rrugës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Polifest 2008

Komente

Asnjë Koment

16/05/2008

2008-05-16T00:29:26+00:00Rrugët më quajnë mik
e miqtë rrugaq më thonë
Ti vetëm një herë mu shfaqe
si ëndërr e bukur.

Çdo ditë ju bëj masazh rrugëve
të kërkoj
Ty sirenë lajkatare
unë i humbur.

Një këng të vjetër prap për ty e gjeta
në pentagramin e zverdhur si rrugë vjeshte
Ishe shkrirë në çdo notë
ti, pandorë kurreshtar.
Cili shi të lau shpirtin ty kur heshte?

Refreni:
Cila fjalë, cili emër në buzë tu ngri
Sa kohë e thirre vdekjen pas emrit tim
Në rrugë, të fundit, gjetëm ngushëllim
që nga dita kur fajin e lamë jetim.


Ky tekst u dërgua nga Tik_tak
Më Shumë Këngë Nga Bekim Bislimi:


Komente mbi këtë këngë