Tema: Poezi Për Babain

Per Ty! (Babait)

Ti je prane meje ne kujtimet nismetare
Endem pas teje si lozonjare
Fokus per ty isha qe femi
Ideal eshte modeli qe me dhe ti!
Koha kalon dhe per ty ati im
Admirimi shumohet ne pambarim
Vendoset si ligjesi, si progresion
E si variabel vec ne rritje ndryshon!
Ngahera deshiroj te jem
Apriori shembulli qe vec te ty e gjen
Rishtazi mundohem te te ngjasoj
Impresionin e krenaris te te zgjoj!

- poezi nga Belantina Venari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1