A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sinqeriteti

Kur dikush t'i fal të gjitha...
shoqëri e respekt, pa asnjë kusht
nëse asgjë nuk mund të falësh
me sinqeritet mund t'i shpagush!

Thuaj gjërat siç i ndien
asgjë tjetër mos fantazo
sinqerisht jep përgjigje
asgjë me përralla mos arsyeto.

Mos u mundo të hedhësh hi syve
mos birë me fjalët e t'ua në kundërshtim
ndoshta mund të zgjatë kohë të gjatë
por dikur del në shesh ç'do qëllim.

Kur dëshiron të lëndosh njerëz
gjenë arsye shumë banale
mos-sinqeriteti ytë, ndoshta për dikë
mund të ketë pasoja fatale.


16.VI .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019