A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Freskuesi I Shpirtit!

Kur nga minarja ezani dëgjohet!
ta mbështjell trupin freskia
zhytesh thell në kënaqësi
sikur në det, kur hyn anija.

Të qesh fytyra nga gëzimi
zemra e gjen lumturinë
shpirti i trazuar nga valët e jetës
në atë çast e gjen qetësinë.

Freskia e shpirtit gjendet
vetëm tek Krijuesi i vet
ateizmi është shkatërrimi
Islami është feja e vërtetë.

Çelësi i lumturisë
janë fjalët nga Krijuesi
Ezani, fjalë nga All-llahu
më i Madhi, Gjithësundusi.


5. VIII .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


- Poezia u dërgua nga Benjamin Krasniqi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019