A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Kombi Im

Ma shkuqen plisin me gjak
Me tere qenien me urreyen
Sofren e bukes ku u ushqeva
Gjate shekujve me gjak ma perlyen

Me dogjen kullat e burrav
T'me shfarosin e munduan
Me gjak erdhen pranverat
Me gjak edhe vitet kaluan

I persekutuar e i perndjekure
Nga antika gjere ne çlirim
I vetmi kombe me kufij mes vete
Eshte i patreturi kombi im.

24. VIII . 2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019