A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Ëndërrat M’i Vodhe

Copëzat e zemrës sime
Pa pronare kanë mbetur
Prej asaj nate të kobshme
Kur zemrën ma ke tretur

Thërrmijat e fundit të lumturisë sime
M’i grabite ti
Vrave ndienjat e mia
Ma bëre zemren guri, pa aspak dashuri

Ëndërrat m’i vodhe
Me fjalët lajkatare
Episod i tmerrshëm i jetës sime
Shushunj gjakatare

15. VI .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019