A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Për Dy Zemra Të Ndara

Nga vuajtja për ty
Rrjedh loti nëpër faqe
Një gozhdë në zemër ngulet
Nga ndarja e asaj nate

Në errësirë lotët pikojnë
Për dy fate që u ndanë
A vërtetë e meritova
Këto plagë ti me m’i dhanë?

Në rrugën e fatit
Derdhen vetëm lotë
Për dy zemra të ndara
E ftohtë është kjo botë.

21. VI .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019