A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nënë

Një depo me letra është pak
Një det me ngjyrë nuk mjafton
T’i shkruaj të gjitha fjalët dhe ndienjat
Që ti nënë i meriton.

Je dera e Parajsës
Je Ura e Siratit
Je vet mjalti dhe jeta
Je bukuria e zambakut.

Asnjë një parfum, as një lule
Si ti nuk ka arom
Dielli, hëna e yjet së bashku
Si ti asgjë nuk rrezaton.

10. III .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019