A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Ari

Ari është metal, që:
Nuk dëgjon, nuk flet
Nuk shikon, as nuk ka ndienja
Mirëpo qudia ndodhë pikërisht në këtë
Sepse lakmitarëve ua merrë:
Dëgjimin, shikim, fjalën dhe ndienjat
Dhe në fund i bënë pikërisht si vet
Jo, të vlefshëm si vetëvetja, por i bënë:
Të ngurt dhe pa ndenja
Nuk tërheqet nga askush
Por i tërheq të gjithë.

22. IX .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019